Stránky s informacemi

Na těchto stránkách najdete stovky příběhů vymyšlených tak, aby měly přesně 50 slov. Napsáno pro radost z vyprávění a vítězství nad těsným limitem.

Jak nahradit automatický obrázek u komentářů svým vlastním

I. Problém

Několik čtenářů se mě ptalo, jak mohou nahradit obrázek u komentáře svým vlastním. Na ilustraci dole vidíte o co jde. Zatímco u prvního komentáře se zobrazuje interesantní autoportrét pisatelky, u druhého je barevná kresba. Kresba pochází z databáze redakčního systému a ten ji přiřazuje automaticky. Komentátor nemůže volbu softwaru ovlivnit. Přesto existuje způsob, jak prosadit u komentářů svůj vlastní obrázek. A to nejen na stránkách Příběhy na 50 slov, ale na nesčetném množství dalších stránek, které umožňují komentování článků.

II. Řešení

Řešením je uložit si obrázek, který vás má reprezentovat, u služby Gravatar (www.gravatar.com). Není to nic složitého. Založíte si účet, nahrajete obrázek, označíte, ke které z vašich e-mailových adres bude patřit a je to hotové.  Podrobností a návodů je na webu v češtině dostatek. Když si nebudete vědět rady podívejte se po nich.
Jakmile si uložíte obrázek u Gravataru, začne se zobrazovat všude, kde necháte svůj komentář. Redakční systémy vyžadují e-mail komentátora. Pokud jde o takový systém, který s Gravatarem spolupracuje, mrkne se, jestli máte k e-mailu přiřazený nějaký pěkný ksichtík a ten pak ukáže vedle vašeho komentáře. Good luck!

Napadá vás vhodný komentář?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.