Stránky s informacemi

Na těchto stránkách najdete stovky příběhů vymyšlených tak, aby měly přesně 50 slov. Napsáno pro radost z vyprávění a vítězství nad těsným limitem.

Nové funkce stránek

Když projdou stránky údržbou a po ní vypadají jako před ní a dělají to samé co dřív, tak je to vlastně dobrý výsledek. Aspoň podle mých zkušeností. Ale co já vím, já dělal babičce údržbu budíku a po ní sice vypadal stejně jako dřív, jenže mně zbylo jedno kolečko. Ale – šel! Dřív nešel. No nic, zpátky k našim stránkám. Ty teď totiž umí pár pěkných kousků navíc. Určitě je vyzkoušejte.

Než budete číst dál, chci vás požádat, abyste mi nezapomněli napsat, když zjistíte, že něco nefunguje dobře, nebo uvidíte jinou neplechu – např. anglické popisky místo českých.

Očičko a srdíčko – pomocníci věrného čtenáře  | 

800 příběhů! Které jsem ještě nečetl? Které se mi líbily a jak je znovu najdu? Jako odpověď vám poslouží symbol oka  – označuje nepřečtený příběh. Pomocí funkce   Přidat k oblíbeným snadno přidáte příběhy na svůj osobní seznam.

Jak to funguje?

  • Vstoupíte na stránku s nepřečteným textem. Systém si zapíše, že jste tu byli a začne text označovat    ‚přečteno‘. Na očičko ale můžete i sami kliknout a označení po libosti měnit.
  • Srdíčko –  Přidat k oblíbeným – už asi znáte. Kliknete na nápis a na vašem osobním seznamu přibude interaktivní položka, odkaz na vybraný příběh. Novinka, zajímavá pro autory příběhů je, že teď pod titulkem uvidí, kolik čtenářů si jejich příběh oblíbilo.

Nové funkce si nejlépe vyzkoušíte na stránce Portfolio 100. Nevhodné pro uživatele kapesních počítačů.

Důležité! Jde o službu, kterou zřizuji pro věrné, dlouhodobé čtenáře. Proto Funkce Přečteno/Nepřečteno bude dostupná jen přihlášeným uživatelům. Pokud jde o srdíčko, je prozatím pro všechny. Ale jen tomu, kdo je přihlášený se záznamy uloží bezpečně na server. Nikdy se mu neztratí a budou přístupné, ať se na stránky podívá z jakého chce počítače. Prosím, přihlašujte se.1

Stránky se umí přizpůsobit každé obrazovce

Design stránek je teď naprogramovaný tak, aby se přizpůsobil PC, iPad, iPhone aj. Zkuste tohle: uchopte pravý okraj okna prohlížeče a pomalu ho zuužujte až na ¼. Vidíte to? Automaticky se několikrát přeskládá, aby se vešel do prostoru, který zrovna má.

Lepší zalamování řádků

Tohle potěší každého, komu záleží na kvalitnější psané češtině. Stránky pohání software vyvíjený v USA, podle toho to občas vypadalo – na konci řádku jste mohli každou chvíli vidět osiřelé spojky a předložky. Hrůza! Nikdy více. Díky Martinu Bugnerovi za návod.

Je toho víc, ale něco si musím nechat i na jindy. Pište komentáře, prohlížejte stránky, klikejte na všechno možné. Když najdete něco nefunkčního, dejte vědět. Pokud máte nějaké otázky nebo návrhy, pište do komentářů.

Díky & bavte se!

 

  1. Další důvod proč být přihlášení: Komentáře psané bez přihlášení jsou neověřené; mohl je napsat kdokoliv, kdo zná váš e-mail. []

2 Komentáře:

  1. Už jsme se nemohli dočkat :-)

Napadá vás vhodný komentář?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.