O výchově k rodičovství

„Jako malá holčička jsem nechtěla chodit s maminkou ke švadleně. Děsila jsem se, co se mi tam stane.

Sexuální osvěta nebyla. Před dětmi se všechno tajilo. Ale maminka se sousedkami probírala každé nečekané otěhotnění v okolí, tak jsem ledacos odposlechla. Například často říkaly: ‚To je dřív, než na nový šaty!‘.“1

(O příbězích v této rubrice)V březnu 2011 jsem se skupinou aktivních žižkovských seniorů pokusil rekonstruovat každodenní život v době jejich dětství. Dali jsme dohromady spoustu materiálu. O některá vyprávění se s vámi chci podělit.
  1. Autor: Napsáno podle vzpomínky paní Aleny D. na její dětství v třicátých letech.

Počet komentářů: 2

  1. Moje babička zase vždycky říkala, že někdo „čeká rodinu“. To mi teda hlava fakt nebrala.

  2. No, to já se jako čtyřletá hádala do krve, že sousedky dcera NEMŮŽE čekat dítě… když nemá PRSTÝNEK (=není vdaná ,-D).

Napadá vás vhodný komentář?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>