Stránky s informacemi

Na těchto stránkách najdete stovky příběhů vymyšlených tak, aby měly přesně 50 slov. Napsáno pro radost z vyprávění a vítězství nad těsným limitem.

Prázdninový provoz a téma nové soutěže

Milí čtenáři a spisovatelé,
léto je tu a někteří z vás už dokonce odjeli na dovolenou. Přiblížily se první prázdniny v existenci Příběhů na 50 slov. Jaké asi budou?

Pokud jde o provoz stránek, je už teď jasné, že nové příběhy nebudou vycházet každý den, jak tomu bylo dosud. Spisovatelé musí (bůhvíproč) odpočívat a sbírat nové zážitky (jako by si je nemohli vymyslet nebo odposlechnout, že?).

Stránky budou také procházet technickou údržbou. Možná zaznamenáte výpadek, tak se nelekejte. Také se pokusím vypořádat s problémem obtížné orientace v obsahu. Příběhů totiž začíná být moc. Noví čtenáři rychle ztrácejí přehled, co přečetli a co ne, příběhy se starším datem vydání se ztrácejí z očí atp.

Co dál? …aha – oslovil jsem řadu zajímavých osobností a požádal je o jejich příběh. První odezva byla velmi vstřícná. Od té doby ticho. Takže během léta mě čeká přesvědčování, ujišťování a povzbuzování. Když budu úspěšný, přečtete si něco i od známějších autorů.

Výzva: Pokud víte o někom, kdo by podle vás uměl napsat čtivý příběh (a má co říct), povzbuďte ho, ať to zkusí. Pokud chcete, můžete mi poslat kontakt a já se s vaším autorem spojím.

Jinak mě čekají další pokusy o spolupráci s některým časopisem nebo deníkem, popř. s velkým internetovým médiem. Těžká práce. Být vydavatelem je řehole, lidi…

Na závěr vám prozradím téma letní soutěže: „Příběhy inspirované (slavnými) literárními a filmovými díly.“

Termín a odměna pro vítěze ještě nejsou stanoveny.

Ještě se ozvu.

Hezké léto.

Zdeněk Král

2 Komentáře:

  1. … už jsem se lekla, že Vás trefilo, pane inženýre…

Napadá vás vhodný komentář?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.