Twitteropsaní, ukázka hotové povídky

Ve čtvrtek 21.6. v 10:00 se společně pustíme od twitteropsaní. Podaří se nám dát dohromady povídku ze segmentů vytvořených různými autory? Našim ostrovním předchůdcům se to povedlo víc než jednou a v řadě žánrů. Jejich twitterovská zahájení psali britští spisovatelé známí i u nás – např. Simon Brett, Ian Rankin. Abyste si udělali představu o tom, čeho se dá dosáhnout uvedu postupně několik ukázek. Překlady poskytla brněnská překladatelka Sylva Ficová.

První povídku přebírám z článku Twitterton a twitter román . Píše se v něm o zmiňovaném twitteropsaní britské spisovatelské obce Society of Authors a o prvních pokusech o využití Twitteru pro psaní či publikování rozsáhlejšího dílka.

Probudila jsem se na podlaze podivné místnosti a v pravé ruce svírala kulku. Žádnou zbraň jsem neviděla. Plíce mi naplnil šeptaný odér smrti. Sladký, znavený, povědomý. Tělo, na které jsem zírala, však v klidu nebylo. Škubalo sebou. S odporem jsem sledovala, jak z otevřených úst té pěkné dívky vylézají tři švábi. V kapse jí zazvonil mobil. ‚Jsi na řadě.‘ Hlas v telefonu byl nezaměnitelný. S rozechvělým srdcem jsem zamířila ke dveřím. Otevřely se dřív, než jsem k nim došla. Popadl mě a srazil mě na jeviště. Ze záplavy tleskajících lidí zazněl povel: ‚Zpívej.‘ Zhluboka jsem se nadechla.

[box]Přečtěte si také: Twitteropsaní s Jaroslavem Rudišem a o kreativním využití Twitteru a ještě příběh na 50 od autora bestsellerů D. Pinka.
[/box]