Stránky s informacemi

Na těchto stránkách najdete stovky příběhů vymyšlených tak, aby měly přesně 50 slov. Napsáno pro radost z vyprávění a vítězství nad těsným limitem.

Twitteropsaní, ukázka povídky 2

První české i slovenské Twitteropsaní se konalo 21.2.2012. Výslednou povídku najdete na stránce s názvem Twitteropsaní. Soutěž měla i malé pokračování – viz článek Twitteropsaní, závěr a malý bonus.

Slíbil jsem vám ukázky twitter-povídek. Mám tu další, nejprve si ale rychle zopakujme jak naše twitteropsaní bude probíhat:

Startujeme tento čtvrtek 21.6. v 10:00. První pasáž v jediném tweetu odvysílá spisovatel Jaroslav Rudiš. Vy pak budete mít 30 minut na to, abyste z Twitteru odvysílali pokračování označené slovem #připiš. Další třicet minut stráví porota hledáním toho nejlepšího pokračování. Pak zas vy, pak porota… Podrobně je to napsáno v článku Twitteropsaní s Jaroslavem Rudišem.

Teď si počtěte:

Můj dům je celý nesvůj. Rozlétávají se v něm dveře. Třesou se okna. Zní v něm vzdechy. Nechoďte sem! Můj dům má něco na srdci. Mizí v něm věci: potravinová fólie, oblíbené ponožky, účet za plyn. Zemřela tu žena. Bere si zpátky svůj prostor. Ta žena jsem já a ten dům je můj. Snažila jsem se vám to říct, jenže neposloucháte. Dívám, se jak vaše malá spí v postýlce. Myslíte, že je vaše. Myslíte, že ji znáte. Podívejte se zblízka. Podívejte se jí do očí. Že jste to nečekali? Jsou moudřejší, tmavší a starší, než by měly být. Stejně staré jako ten dům. Ta malá má něco na srdci. Přišla si zpátky pro svůj prostor.

Překlad opět poskytla brněnská překladatelka Sylva Ficová(zdroj), které vděčíme i za základní podnět k pořádání Twitteropsaní.

2 komentáře

  1. Nádhera!!!!!!

  2. Mě se na tom hrozně líbí, že to má pointu, která působí docela promyšleně, ačkoliv nikdo ze spoluautorů nemohl tušit, jak to bude dál.

Napadá vás vhodný komentář?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *