Stránky s informacemi

Na těchto stránkách najdete stovky příběhů vymyšlených tak, aby měly přesně 50 slov. Napsáno pro radost z vyprávění a vítězství nad těsným limitem.

V restauraci U milionu se děti nerodí

„Já a na mateřskou?“ reagovala zvýšeným hlasem pohledná třicetiletá servírka s blond mikádem na poněkud důvěrný dotaz hosta, kdy se chystá rozmnožit. „To bych to ze sebe vytrhla drátem!“ dodala, otočila se a za bujarého smíchu celého lokálu pokračovala v chůzi k pípě pro nové objednávky.

Panečku, to je ženská!1

  1. Co autor napsal o příběhu:

    …Ano, restaurace U milionu skutečně existuje, a to již drahně let, v pražské Hostivaři. V letech 2008 a 2010 jsem pracoval jako knihovník v pojízdné knihovně, která sídlí v Hostivaři, a do hospody U milionu jsem chodil s kolegy pravidelně na oběd, občas i večer na pivo. Můj příběh na 50 slov tam vzniknul spontánně v té době. Když jsem pak objevil Váš web, spočítal jsem slova v této naturalistické miniatuře a bylo jich přesně padesát. Nebylo třeba nic upravovat.

    Jinak hospoda U milionu leží blízko nádraží Hostivař, tedy hned za kolejema na rohu a má i velkou letní zahrádku. Zahrála si i v jednom dílu seriálu Kriminálka Anděl, byla v ní natočena scéna se skinheady, které jsem tam ale naštěstí nikdy neviděl. Bohužel restaurace prošla před dvěma lety rekonstrukcí, takže její mně důvěrně známý čtyřkový interiér s originální obsluhou doznal změn. Je to teď taková „hezčejší“ restauračka s lehce předraženým jídlem i pivem a pomalou arogantní obsluhou. Tak alespoň působí na mě.

    Ta servírka, co by to ze sebe vytrhla drátem, ta už tam nedělá… []

Jeden komentář

  1. Jednoduché a účinné, aneb výzva pro další autory!

Napadá vás vhodný komentář?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.