Naši autoři uspěli s minutovými hrami

Příběhy na 50 slov mají vzdáleného příbuzného, kterým je známý projekt Českého rozhlasu Minutové hry. Není divu, že někteří z našich přispěvatelů zkusili uspět se svým mikro-dramatem. Ku podivu je, že se také prosadili – množství děl, které už Rozhlas obdržel, je prý ohromné. Bedřichu Ludvíkovi už ale odvysílal tři hry a Lidmile Kábrtové první.

Tady, přátelé, vidíte, že mikropsaní má i praktický význam. Co se tu naučíte, krásně prodáte i jinde. Pište padesátky a budete slavní a bohatí! Pohádkově bohatí – jako Bedřich s Lidmilou.

Oběma autorům gratuluji a držím palce, ať mají hodně posluchačů!

[box] Minutové hry jsou krátké zvukové dramatické útvary v nejširším slova smyslu. Český rozhlas je začal pravidelně natáčet v únoru 2012 a vysílat od října stejného roku.

Tip: Na stránkách se záznamy her je i jejich textová podoba. Můžete se podívat, jak vlastně vypadá výchozí materiál určený k dramatizaci.

[/box] [author] [author_image timthumb=’off‘]http://pribehynapadesatslov.cz/wp-content/uploads/lidmila-kabrtova-miniatura.jpg[/author_image] [author_info]Lidmila Kábrtová pracuje v oboru public relations – píše profesionálně odborné články. Před vydáním je její první kniha (viz. příští článek). U nás zaujala sérií Příběhy malé El i příspěvky do rubriky Dva aj. Publikovala  přes 50 příběhů. Více si o ní můžete přečíst v jejím profilu na stránkách ČR. Je zde i odkaz na odvysílané mikrohry.[/author_info] [/author] [author] [author_image timthumb=’off‘]http://pribehynapadesatslov.cz/wp-content/uploads/bedrich-ludvik-miniatura.jpg[/author_image] [author_info]Bedřich Ludvík je dramaturg České Televize. Více si o něm můžete přečíst v jeho profilu na stránkách ČR. Jsou zde i odkazy na odvysílané mikrohry. U nás mu zatím vyšel tucet mikropovídek. [/author_info] [/author]