Twitteropsaní s J. Rudišem a Příběhy na 50 slov

První české i slovenské Twitteropsaní skončilo. Děkujeme všem za účast a podporu! Výslednou povídku najdete na stránce s názvem Twitteropsaní.


Naše soutěž Slova ve tmě skončila nedávno a  už mám pro vás pozvánku k novému kreativnímu dobrodružství. Pusťte se s námi do výstředního experimentu – psaní povídky pomocí Twitteru! Uvidíme, jestli se dají sociální sítě použít i k něčemu zajímavějšímu než je tlachání!

Pro věc se nadchnul spisovatel Jaroslav Rudiš. Ve čtvrtek 21.6. v 10:00 v Twitteru odvysílá úvod a vy budete pokračovat. Na jeden úsek pokračování budete mít jednu twitterovskou zprávu, tj. pouhých 140 znaků. Tvrdý limit? Ne pro vás.

Porota bude vybírat nejlepší pokračování. Na zvláštní stránce Příběhů na 50 budete moci sledovat, jak se povídka postupně skládá. Už teď je jasné, že závěr bude napínavá záležitost. Do poslední chvíle totiž nebude jasné, kdo bude jeho autorem a jak povídku uzavře. Aby to bylo ještě napínavější, jako žánr povídky jsme zvolili thriller‑kriminálku.

Jaroslav RudišÚvod napíše spisovatel Jaroslav Rudiš (@jaroslavrudis).

O průběh se postará Z. Král, vydavatel Příběhů na 50 slov (@ZdenekNa50).

Za základní impuls a publicitu vděčíme brněnské překladatelce Sylvě Ficové (@sylvaf).

Co budete potřebovat:

  1. Účet na Twitteru (Zařídit si ho vám zabere pár minut.).
  2. Volnou chvilku k odeslání svého pokračování.

Pravidla:

  • Můžete poslat tolik verzí pokračování, kolik chcete. Každé ale musí být zakončené v jediné twitterovské zprávě.
  • Každá zpráva musí obsahovat slovo #připiš tak, jak ho tu vidíte napsané. Nám to umožní vyhledat vaše zprávy. Vám to umožní sledovat, co kdo vymyslel. Sleduje se pomocí twitterovského vyhledávače. Pro ujasnění se podívejte, co kdo píše pod heslem #knihy nebo #titulky.

Jak bude Twitteropsaní probíhat

Den konání je čtvrtek 21.6. Celá povídka se bude skládat ze zahájení J. Rudiše a ze čtyř dalších pokračování – celkem max. 665 znaků.

  • 10:00 J. Rudiš zveřejní na Twitteru úvod povídky. Pak budete na řadě vy – uživatelé Twitteru. Vymyslíte a pomocí Twitteru odešlete své pokračování.
  • 10:30 Porota ze zásilek vybere nejlepší pokračování.
  • 11:00 Druhé kolo. Na Twitteru zveřejníme vybrané pokračování.  Opět dostanete 30 min na zaslání další části povídky. Dál se vše po půlhodinách opakuje…
  • 13:30 Uzávěrka závěrečného čtvrtého kola.
  • 14:00 Na webu Příběhy na 50 slov vyjde závěr a kompletní povídka.

Jaroslav Rudiš a organizátoři se na vás těší ve čtvrtek! Sledujte nás, brzy přineseme další zajímavé informace.