Koho vypijou lišky – nová kniha padesátek

O tom, že vyšla první kniha z příběhů na 50 slov, už jsem psal. Blanka Kostřicová: Kronika. Co asi nevíte je, že k vydání se chystá další kniha z příběhů na 50 slov. Tu napsala Lidmila Kábrtová a jmenuje se Koho vypijou lišky. Vydává jí nakladatelství Host. Předpokládaným termínem vydání je konec dubna 2013. Autorce gratuluji a držím palce, ať má kniha hodně čtenářů!

[author] [author_image timthumb=’off‘]http://pribehynapadesatslov.cz/wp-content/uploads/lidmila-kabrtova-miniatura.jpg[/author_image] [author_info]Lidmila Kábrtová (nar. 1971) pro nás píše příběhy už od dubna 2011. Dosud jí vyšlo bezmála 60 textů. Některé z nich možná najdete i v knize. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a později také obor marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Dlouhodobě se věnovala žurnalistice, přispívala do různých novin a časopisů. V současnosti pracuje v oblasti public relations.  Je autorkou několika rozhlasových her v projektu Minutové hry ČRo 3 – Vltava. S rodinou žije nedaleko Nymburka.

Český rozhlas nedávno vysílal Lidčinu minutovou hru.[/author_info] [/author]

Nakladatelství Host o knize:

[box]
První verze obálky

První verze obálky

Je padesát slov hodně, nebo málo na to, aby se v nich dalo říct vše podstatné?

Malá El žije v Československu sedmdesátých let. Násilí mezi rodiči je běžnou součástí jejího dětství, která ji už ani neudivuje, ale o to více poznamenává. Zvláštní výchova a patologické vztahy, jimiž je obklopena, ji uzavírají do izolace a El se postupně propadá do beznaděje.

Toto vyprávění na pomezí prózy a poezie je lakonické, anekdotické a výraznou roli v něm hraje pointa jednotlivých minipříběhů. Každá z kapitol má přesně padesát slov, je příběhem sama o sobě a zároveň přidává další kamínek do mozaiky celé knihy.

Debutantka Lidmila Kábrtová přichází s originální prózou, v níž záleží na každém slově.[/box]