Stránky s informacemi

Na těchto stránkách najdete stovky příběhů vymyšlených tak, aby měly přesně 50 slov. Napsáno pro radost z vyprávění a vítězství nad těsným limitem.

Rozpačité začátky

„Tak jo, já s tebou budu chodit,“ uvolil se po delším zdráhání. Dívala se na něj vyčítavě. Jako by to nebyla jeho vina, že mu pozvracela postel. Neměl s ní dělat takové věci. Chtěla s ním prostě být, jen tak.

Přehodil si miminko přes rameno a začal korzovat po pokoji.

13 Komentáře:

 1. Ha! Dostala jste mě! Krásná ukázka toho, že stokrát-milionkrát použitý princip vyprávění se dá kdykoliv použít, pokud ho se ho vypravěč zmocní po svém, inovativně.
  Blahopřeji k dobře zvolenému názvu a pěkně rozehranému začátku. Věta „Chtěla s ním…“ dává věrohodnost všemu, co si čtenář četbou vymaloval. A pak přijde závěr.

 2. Parádička! Jen tak dál.

 3. Ale přiznám se, že tohle nechápu: „Dívala se na něj vyčítavě. Jako by to nebyla jeho vina, že mu pozvracela postel.“ – je to jeho vina, ale přesto se na něj ona dívá vyčitavě?

  • je to jeho vina a ona se na něj dívá vyčítavě – kvůli tomu zdráhání :)) jinak díky ;)

  • Aha, to mi uniklo. Tak to jsem se jako redaktor nevyznamenal. Zajímavá otázka pro mě i pro autorku: opravovat nebo neopravovat po vydání?

   • Sám sobě reaguji na svůj vlastní komentář: Nepřeháněj to s tou dokonalostí!

  • No je to jeho vina, a proto se na něj dívá vyčítavě. :)

   • Resp. není to tak, že se na něj dívá vyčítavě, jako by to jeho vina nebyla, že ano. Jako byste tomu nerozuměli přece. :)

 4. Úžasné! :-D

 5. Parada, vubec jsem to necekala :) Marme

 6. Skvělý! Minimalistický příběh s pointou, super! :)

 7. super! :)

 8. Moc pěkné. Mám rád nečekané pointy.

Napadá vás vhodný komentář?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.